Lomma

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lomma
Qytet
noform
Vendndodhja
Lomma is located in Suedia
Lomma
Lomma

Koordinatat: 55°40′V 13°5′L / 55.667°V 13.083°L / 55.667; 13.083

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Skåne
Komuna Komuna Lomma
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 481.99 km2
Popullsia 10,837 banorë
Dendësia 22,49 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)

Lomma është qytet në provincën Skåne, Suedi. Qyteti ka pasur 10,837 banorë më 2010.[1] Lomma ndodhet në perëndim të Lund dhe në veri të Malmö.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Tätorternas landareal, folkmängd och invånare per km2 2005 och 2010" (në suedisht). Statistics Sweden. 14 dhjetor 2011. Arkivuar nga origjinali origjinali më 10 janar 2012. Marrë më 10 janar 2012. Një parametër i panjohur |deadurl= është injoruar (Ndihmë!)