Jump to content

Lorcha

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Lorcha/L'Orxa
Flamuri i Lorcha/L'Orxa
Stema zyrtare e Lorcha/L'Orxa
Popullsia
 • Gjithsej748
Emri i banorëveLorchano, -a

Lorcha/L'Orxa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Comtat, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Lorcha/L'Orxa ka 748 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 31.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]