Los Alcázares

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Los Alcázares
Stema zyrtare e Los Alcázares
Popullsia
 • Gjithsej16.251
Faqja zyrtare[[1] www.losalcazares.es/index.php/es/%20http://www.losalcazares.es]]

Los Alcázares është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarkul Mar Menor, të provincës Rajoni Murcia, në Rajoni Murcia. Los Alcázares ka 16251 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]