Los Cerralbos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Los Cerralbos
Komunë
Vendndodhja
Los Cerralbos is located in Spanjë
Los Cerralbos
Los Cerralbos

Koordinatat: 39°58′59″V 4°34′25″P / 39.98306°V 4.57361°P / 39.98306; -4.57361

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Qarku Torrijos
Kryetari i Bashkisë Jesús Gómez Bermúdez (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 40 km2
Lartësia 462 m (m.n.d.)
Popullsia 431 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Ver texto
Vendasit Cerralbeño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45682
Prefiksi 925
Koordinatat 39° 58′ 59″ Veri

4° 34′ 25″ Perëndim


Los Cerralbos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Torrijos, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. Los Cerralbos ka 431 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 40 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]