Los Santos, Salamanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Los Santos
Komunë
Vendndodhja
Los Santos is located in Spanjë
Los Santos
Los Santos

Koordinatat: 40°33′1″V 5°48′0″P / 40.55028°V 5.80000°P / 40.55028; -5.80000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Salamanca
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.32 km2
Lartësia 954 m (m.n.d.)
Popullsia 662 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 40° 33′ 1″ Veri

5° 48′ 0″ Perëndim


Los Santos është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Salamanca, në Castile dhe León. Los Santos ka 662 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44.32 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]