Love Me (Këngë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
"Love Me"
Këngë nga Lena Meyer-Landrut
nga albumi My Cassette Player
B-side "Bee" &
"Satellite"
Publikimi 13 mars, 2010
Formati CD, Digital Download
Regjistrimi 2010
Zhanri Pop
Gjatësia 2:59
Cilësia Universal Music Group
Kronologjia e këngëve

- Love Me
(2010)

Love Me (Më duaj) është këngë nga Lena Meyer-Landrut, e publikuar më 13 mars në iTunes dhe Youtube. Kënga Love Me është 2:59 e gjatë dhe ka cilësi të Universal Music Group. Kënga ishte pjesmarrëse në Unser Star für Oslo. Gjithashtu kënga ka qenë në top listat Gjermane, Austrike dhe Zvicerane.

Top Lista[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Grafika (2010) Pozicioni
Flag of Germany.svg Media Control Charts 4 [1]
Flag of Austria.svg Ö3 Austria Top 40 28 [2]
Zvicra Swiss Singles Chart 39 [3]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Burime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ PhonoNet GmbH. Chartverfolgung / Lena Meyer-Landrut / Single Arkivuar 3 maj 2010 tek Wayback Machine. Musicline.de. Accessed March 23, 2010 Stampa:De
  2. ^ Hung Medien. Discographie Lena Meyer-Landrut. Austriancharts.at. Accessed March 23, 2010. Stampa:De
  3. ^ Hung Medien. Discography Lena Meyer-Landrut. Hitparade.ch. Accessed March 23, 2010. Stampa:De