Lubishti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lubishtë
Lugisht
Fshat
Vendndodhja
Lubishtë is located in Kosova
Lubishtë
Lubishtë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Viti
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 769 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 17′ 41″ Veri

21° 24′ 42″ Lindje

Lubishtë është një vendbanim në komunën e Vitisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Lugisht.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]