Lucas Ocampos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lucas Ocampos
Zenit-Monako (10).jpg
Lucas Ocampos më Monaco
Të dhënat personale
Emri i plotëLucas Ariel Ocampos[1]
Data e lindjes (1994-07-11) 11 Korrik 1994 (27 vjeç)
Vendi i lindjesQuilmes, Buenos Aires, Argjentina
Gjatësia1.87 m (6 ft 2 in)[1]
PozicioniAnësor
Informacionet për klubin
Klubi aktualMarseille
Numri11
Karriera në rini
Quilmes
River Plate
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011–2012River Plate39(7)
2012–2015Monaco80(10)
2015-Marseille31(3)
2016–2017Genoa (huazim)14(3)
2017Milan (huazim)12(0)
Ekipi kombëtar
2009Argjentina U154(2)
2011Argjentina U178(3)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 5

Qershor 2017.

† Ndeshje (Gola).

Lucas Ariel Ocampos (lindur 11 korrik 1994 në Quilmes) është një futbollist argjentinas i cili aktualisht luan si anësor në Ligue 1 për klubin francez Marseille.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "Ocampos, Lucas Ariel". CA River Plate. Marrë më 18 tetor 2010. Nuk lejohet formatim teksti në: |website= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)