Lucena del Cid

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lucena del Cid
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Lucena del Cid is located in Spanjë
Lucena del Cid
Lucena del Cid

Koordinatat: 40°16′35″V 0°12′34″P / 40.27639°V 0.20944°P / 40.27639; -0.20944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Valencias
Provinca Castellón
Qarku Alcalatén
Kryetari i Bashkisë Vicente Nebot Gargallo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 137 km2
Lartësia 568 m (m.n.d.)
Popullsia 1532 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 12120
Koordinatat 40° 16′ 35″ Veri

0° 12′ 34″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.lucenadelcid.es


Lucena del Cid është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alcalatén, të provincës Castellón, në Komunitetin e Valencias. Lucena del Cid ka 1532 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 137 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]