Luena, Cantabria

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Luena
Komunë
noform
Entrambasmestas village, Luena.
Vendndodhja
Luena is located in Spanjë
Luena
Luena

Koordinatat: 43°5′45″V 3°54′1″P / 43.09583°V 3.90028°P / 43.09583; -3.90028

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Cantabria
Provinca Cantabria
Qarku Pas and Miera valleys
Kryetari i Bashkisë José Ángel Ruiz Gómez (2007)
Partia PRC
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 90.54 km2
Lartësia 457 m (m.n.d.)
Popullsia 758 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 43° 5′ 45″ Veri

3° 54′ 1″ Perëndim


Luena është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Pas and Miera valleys, të provincës Cantabria, në Cantabria. Luena ka 758 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 90.54 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Luena – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale