Lugbunari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lugbunar
Fshat
Vendndodhja
Lugbunar is located in Kosova
Lugbunar
Lugbunar
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Pejë
Komuna Gjakovë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 25′ 29″ Veri

20° 26′ 5″ Lindje

Lugbunar është një vendbanim në komunën e Gjakovës, Kosovë.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Njihet si lokalitet i bukur me gjelberim, me i bukuri ne rrethinë. Disa nga vendet kryesore ne Lugbunar janë: Kisha Katolike, Aeroporti Ushtarak, etj.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]