Lukas Oren

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lukas Oren
Informacione
EmriLukas Oren
Lindja (1941-01-27) 27 Janar 1941 (80 vjeç)
Zagreb, Kroaci
Profesion(e)këngëtar, muzikë popullore
Vite aktiv1978-prezent

Lukas Oren (i lindur më 27 janar 1941) është një këngëtar dhe folklor kroat