Luke Perry

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë. Luke Perry është aktori amerikan i lindur në v. 1966 në Ohio. Karierrën e tij e filloi në serialin televiziv të parë në të gjithë botën Beverly HIlls 90210 si Dylan McKay, ku luajti në vitet 1990-95 dhe më pas në vitet 1998-2000. Gjithashtu, ka luajtur në filmat: bafi, vrasësja e vampirëve, Will & grace, stuhia, Jonny Bravo etj.