Lumparland

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lumparland
Lumparlands kommun
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Lumparland is located in Finlanda
Lumparland
Lumparland
Vendndodhja e Lumparland në Finlandë

Koordinatat: 60°7′V 20°15.5′L / 60.117°V 20.2583°L / 60.117; 20.2583

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Ishujt Oland
Provinca Ishujt Oland
Kryetari i komunës Tomas Urvas
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.lumparland.ax


Lumparland (suedisht: Lumparlands kommun), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Ishujt Oland, dhe është pjesë e rajonit Ishujt Oland.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]