Lushta

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lushtë
Fshat
Vendndodhja
Lushtë is located in Kosova
Lushtë
Lushtë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Mitrovicë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 581 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 9″ Veri

20° 49′ 45″ Lindje

Lushtë është një vendbanim në komunën e Mitrovicës, Kosovë.

Shih dhe këtë[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]