Lusigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lusigny
Komunë
noform
Pamje nga Lusigny
Vendndodhja
Lusigny is located in Franca
Lusigny
Lusigny
46°35′16″V 3°29′29″L / 46.587777777778°V 3.4913888888889°L / 46.587777777778; 3.4913888888889Koordinatat: 46°35′16″V 3°29′29″L / 46.587777777778°V 3.4913888888889°L / 46.587777777778; 3.4913888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Allier
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.55 km2
Popullsia 1729 banorë
Dendësia 39 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 03230
INSEE 03156


Lusigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Allierrajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lusigny ka një popullsi prej 1729 banorë dhe sipërfaqe 44.55 km², me një dendësi prej 39 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lusigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale