Lussas

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lussas
Komunë
noform
Pamje nga Lussas
Vendndodhja
Lussas is located in Franca
Lussas
Lussas
44°36′43″V 4°28′22″L / 44.611944444444°V 4.4727777777778°L / 44.611944444444; 4.4727777777778Koordinatat: 44°36′43″V 4°28′22″L / 44.611944444444°V 4.4727777777778°L / 44.611944444444; 4.4727777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Auvernia-Rhône-Alpes
Departamenti Ardèche
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.45 km2
Popullsia 1088 banorë
Dendësia 66 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 07170
INSEE 07145


Lussas është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardècherajonit Auvernia-Rhône-Alpes. Lussas ka një popullsi prej 1088 banorë dhe sipërfaqe 16.45 km², me një dendësi prej 66 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Lussas – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale