Luzón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Luzón
Komunë
noform
General view
Vendndodhja
Luzón is located in Spanjë
Luzón
Luzón

Koordinatat: 41°1′37″V 2°16′32″P / 41.02694°V 2.27556°P / 41.02694; -2.27556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Guadalajara
Qarku Señorío de Molina-Alto Tajo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 56.98 km2
Lartësia 1176 m (m.n.d.)
Popullsia 79 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Luzonero/Luzonera or Luzonense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 19285
Koordinatat 41° 1′ 37″ Veri

2° 16′ 32″ Perëndim


Luzón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Señorío de Molina-Alto Tajo, të provincës Guadalajara, në Castile-La Mancha. Luzón ka 79 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 56.98 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Luzón – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale