Luzoir

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Luzoir
Komunë
noform
Pamje nga Luzoir
Vendndodhja
Luzoir is located in Franca
Luzoir
Luzoir
49°55′31″V 3°57′43″L / 49.925277777778°V 3.9619444444444°L / 49.925277777778; 3.9619444444444Koordinatat: 49°55′31″V 3°57′43″L / 49.925277777778°V 3.9619444444444°L / 49.925277777778; 3.9619444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.99 km2
Popullsia 294 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02500
INSEE 02445


Luzoir është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Luzoir ka një popullsi prej 294 banorë dhe sipërfaqe 10.99 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Luzoir – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale