Mäntyharju

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mäntyharju
Mäntyharjun kunta
Komunë
noform
Mäntyharju is located in the Finnish lake region
Stema_figura
Vendndodhja
Mäntyharju is located in Finlanda
Mäntyharju
Mäntyharju
Vendndodhja e Mäntyharju në Finlandë

Koordinatat: 61°25′V 26°53′L / 61.417°V 26.883°L / 61.417; 26.883

Administrimi
Shteti Flamuri Finlanda
Rajoni Savonia Jugore
Provinca Finlanda Lindore
Kryetari i komunës Jussi Teittinen
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1210.99[1] km2
Popullsia 6236[2] banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi 1595
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3
Faqja Zyrtare www.mantyharju.fi

Mäntyharju (finlandisht: Mäntyharjun kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Lindore, dhe është pjesë e rajonit Savonia Jugore.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  2. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 mars 2016. Marrë më 17 korrik 2015.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]