Merkuri

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Mërkuri (element))
Jump to navigation Jump to search
Merkuri

Merkuri apo Zhiva është një element kimik me simbolin Hg dhe numrin atomik 80.