Mërsheva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mërsheva
Fshat
noform
Vendndodhja
Mërsheva is located in Maqedonia e Veriut
Mërsheva
Mërsheva
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Belimbeg
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Rajoni i Shkupit]]
Lartësia 225 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1041
Prefiksi (+389) 02
Targa SK
Koordinatat 42° 01′ 57″ Veri

21° 39′ 13″ Lindje

Popullsia 651 banorë (2002)