Móra d'Ebre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Móra d'Ebre
Komunë
noform
Bridge over the Ebre river at Móra d'Ebre.
Stema_figuraBandera de Móra d'Ebre.svg
Vendndodhja
Móra d'Ebre is located in Spanjë
Móra d'Ebre
Móra d'Ebre

Koordinatat: 41°5′36″V 0°38′34″L / 41.09333°V 0.64278°L / 41.09333; 0.64278

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Ribera d'Ebre
Kryetari i Bashkisë Joan Piñol i Móra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 44.65 km2
Lartësia 142 m (m.n.d.)
Popullsia 5795 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Morenc
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43740
Koordinatat 41° 5′ 36″ Veri

0° 38′ 34″ Lindje

Faqja Zyrtare www.moradebre.cat


Móra d'Ebre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera d'Ebre, të provincës Tarragona, në Katalonia. Móra d'Ebre ka 5795 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 44.65 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]