Móstoles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Móstoles
Komunë
noform
Church of the Assumption, Móstoles' oldest building
Stema_figuraMóstoles (bandera).svg
Vendndodhja
Móstoles is located in Spanjë
Móstoles
Móstoles

Koordinatat: 40°20′0″V 3°52′0″P / 40.33333°V 3.86667°P / 40.33333; -3.86667

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Komuniteti i Madridit
Provinca Madrid metropolitan area
Qarku
Kryetari i Bashkisë Daniel Ortiz
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.36 km2
Lartësia 620 m (m.n.d.)
Popullsia 206478 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Mostoleños, Mostolenses, Mostoleros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 28930 - 28939
Koordinatat 40° 20′ 0″ Veri

3° 52′ 0″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.mostoles.es


Móstoles është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Madrid metropolitan area, në Madrid. Móstoles ka 206478 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45.36 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]