Măgeşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Măgeşti
Komunë
Vendndodhja
Măgeşti is located in Rumania
Măgeşti
Măgeşti

Koordinatat: 47°1′V 22°27′L / 47.017°V 22.450°L / 47.017; 22.450

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51.30 [1] km2
Popullsia 2784 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 417335
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Butan, Cacuciu Nou, Dobricioneşti, Gălăşeni, Josani, Măgeşti, Ortiteag
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Măgeşti është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2784 banorësh dhe sipërfaqe 51.30 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Butan, Cacuciu Nou, Dobricioneşti, Gălăşeni, Josani, Măgeşti, Ortiteag.

Referime

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)