Măgeşti

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Măgeşti
Komunë
Vendndodhja
Măgeşti (Rumania)
Măgeşti
Administrimi
Shteti Flamuri [[Rumania Rumania]]
Qarku Stema e qarkut Qarku Bihor
Statistika dhe Transporti
Sipërfaqja 51.30 [1] km2
Kodi Postal 417335
Nr. fshatrave 7
Fshatrat Butan, Cacuciu Nou, Dobricioneşti, Gălăşeni, Josani, Măgeşti, Ortiteag
Demografia
Popullsia 2784 [2] banorë
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare
KUJDES! Eshtë në funksion parametri autotext = po. Mund të ndihmoni duke kopjuar kodin e kutisë poshtë dhe duke fshirë parametrin autotext = po.

Măgeşti është një komunë në qarkun BihorRumani. Ka një popullsi prej 2784 banorësh dhe sipërfaqe 51.30 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 7 fshatrave: Butan, Cacuciu Nou, Dobricioneşti, Gălăşeni, Josani, Măgeşti, Ortiteag.

Referenca

  1. ^ Invalid language code.Databaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Invalid language code. Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)