Ma'an

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Ma'an
arabisht : مدينة معان
Qytet
noform
Vendndodhja
Ma'an is located in Jordania
Ma'an
Ma'an
Vendndodhja në Jordani

Koordinatat: 30°11.6′V 35°44′L / 30.1933°V 35.733°L / 30.1933; 35.733

Administrimi
Shteti Flamuri Jordania
Guvernorati Governorati Ma'an
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.5 km2
Popullsia 50,350 banorë (2007)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+2
Verore UTC+3

Ma'an (arabisht: مدينة معان) është një qytet në governoratin Ma'anJordani.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Ma'an – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale