Maçanet de la Selva

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maçanet de la Selva
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Maçanet de la Selva is located in Spanjë
Maçanet de la Selva
Maçanet de la Selva

Koordinatat: 41°46′46″V 2°44′0″L / 41.77944°V 2.73333°L / 41.77944; 2.73333

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Selva
Kryetari i Bashkisë Alfons Soms i Quellos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 45.5 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 6871 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Maçanetencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17412
Koordinatat 41° 46′ 46″ Veri

2° 44′ 0″ Lindje

Faqja Zyrtare www.massanetdelaselva.org


Maçanet de la Selva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Katalonia. Maçanet de la Selva ka 6871 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 45.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]