Maasbree

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Maasbree (kthjellim).


Maasbree
—  woonplaats  —
stema_figuraMaasbree flag.png
Pamje nga Maasbree

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Peel en Maas
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°21′29″V 6°02′54″L / 51.3580556°V 6.04833°L / 51.3580556; 6.04833 (Maasbree)Koordinatat: 51°21′29″V 6°02′54″L / 51.3580556°V 6.04833°L / 51.3580556; 6.04833 (Maasbree)
Popullsia 7.923 banorë 2010
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 077
Kodi Postar 5990 - 5993
Vendndodhja
Maasbree is located in Hollandë
Maasbree
Maasbree

Maasbree është një qytezë në Peel en Maas, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi 7923 banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  •  Commons: Maasbree – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare

Stampa:Provinca Limburgu