Madagascar 3: Europe's Most Wanted

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Madagascar 3: Europe's Most Wanted është një film i animuar aksion-komedi amerikan dhe vazhdim i dytë i filmit të vitit 2005, Madagascar. Është në prodhim e sipër nga DreamWorks Animation dhe është caktuar për të shfaqur në vitin 2012. DreamWorks njoftoi në faqen zyrtare të internetit se Madagascar do të behët një franchise/filmseri si Shrek. Madagascar ka dy vazhdime gjer më tani.

Përmbajtja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Alex, Marti,Gloria, Melman 4 kafshët që u arratisën nga kopshti zoologjik tani kanë ngecur në Afrikë. Ata i merr malli për New York-un dhe shkojnë në qytet për t'u kërkuar pinguinëve t'i çojnë në New York. Por të përballen me një zonjë të kontrollit të kafshëve.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]