Magrebi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Magrebi

Magrebi është pjesë në perëndim të Afrikës veriore. Përfshin shtetët Marokun, Tunizinë, Algjerinë, Mauritaninë dhe Libinë.