Jump to content

Mai Nakachi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Mai Nakachi
Të dhënat vetjake
Emri i plotëMai Nakachi
Datëlindja (1980-12-16) 16 dhjetor 1980 (43 vjeç)
VendlindjaChiba, Japonia
PozicioniMbrojtës
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1997–2010Nippon TV Beleza187(0)
Karriera ndërkombëtare
1997–2008Japonia30(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Mai Nakachi (中地 舞 Nakachi Mai?, lindur më 16 Dhjetor 1980) është një ish-futbolliste japoneze.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 30 ndeshje.[1]

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1997 2 0
1998 5 0
1999 3 0
2000 1 0
2001 8 0
2002 5 0
2003 5 0
2004 0 0
2005 0 0
2006 0 0
2007 0 0
2008 1 0
Gjithsej 30 0

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]