Maieru

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Maieru
Komunë
Vendndodhja
Maieru is located in Rumania
Maieru
Maieru

Koordinatat: 47°24′V 24°46′L / 47.400°V 24.767°L / 47.400; 24.767

Administrimi
Shteti Flamuri Rumania
Qarku Stema e qarkut Qarku Bistrița-Năsăud
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 130.16 [1] km2
Popullsia 7681 [2] banorë
Të dhëna të tjera
Kodi Postal 427130
Nr. fshatrave 2
Fshatrat Anieş e Maieru
Faqja Zyrtare Faqja zyrtare

Maieru është një komunë në qarkun Bistrița-NăsăudRumani. Ka një popullsi prej 7681 banorësh dhe sipërfaqe 130.16 km². Komuna është formuar nga bashkimi i 2 fshatrave: Anieş e Maieru.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Stampa:RoDatabaza e regjistrimit të popullsisë në Rumani (2002)
  2. ^ Stampa:Ro Të dhëna nga Instituti Kombëtar i Statistikave (1 janar 2009)