Majanca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Majancë
Мојанци
Fshat
noform
Vendndodhja
Majancë is located in Maqedonia e Veriut
Majancë
Majancë
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Shkup
Komuna Haraçinë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 428 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1045
Prefiksi (+389) 002
Targa SK
Koordinatat 32° 02′ 51″ Veri

21° 34′ 17″ Lindje

Popullsia 2.325 banorë (2002)

Majancë, (maqedonisht: Мојанци/Mojanci) ёshtё fshat nё komunën e Haraçinës, Maqedoni.