Malagón

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Malagón
Komunë
noform
Town Hall.
Stema_figuraETM Malagón.PNG
Vendndodhja
Malagón is located in Spanjë
Malagón
Malagón

Koordinatat: 39°11′V 3°52′P / 39.183°V 3.867°P / 39.183; -3.867

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Montes Norte
Kryetari i Bashkisë Adrián Fernández Herguido
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 365 km2
Lartësia 646 m (m.n.d.)
Popullsia 8731 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Malagoneros
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13420
Faqja Zyrtare www.malagon.es


Malagón është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Montes Norte, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Malagón ka 8731 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 365 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]