Manabu Saito

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manabu Saito
Të dhënat personale
Emri i plotëManabu Saito
Data e lindjes (1990-04-04) 4 Prill, 1990 (31 vjeç)
Vendi i lindjesKawasaki, Japoni
PozicioniMesfushor
Informacionet për klubin
Klubi aktualYokohama F. Marinos
Numri11
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2008–Yokohama F. Marinos
2011Ehime FC
Ekipi kombëtar
2013–Japonia6(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Manabu Saito (lindur më 4 Prill 1990) është një futbollist japonez.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 6 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2013 3 1
2014 2 0
2015 0 0
2016 1 0
Gjithsej 6 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]