Manacor

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Manacor
Flamuri i Manacor
Stema zyrtare e Manacor
Popullsia
 • Gjithsej39.434
Emri i banorëveManacorí
Faqja zyrtarewww.manacor.org

Manacor është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , e provincës së Ishujve Balearike. Manacor ka 39434 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 260.31 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]