Manastiri Qeli (Burg)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manastiri Qeli (Burg)
Kisha e Kmetocit, e ndërtuar mbi gërmadhat e kishës së vjetër katolike shqipëtare.JPG
Lloji Arkeologjike
Vendndodhja Hajnoc, Kamenicë, Kosovë
Ndërtuar Mesjetë
Emri zyrtar: Monument / Ansambël
Lloji Nën mbrojtje
Përcaktuar 476/55
Nr. i referencës 856

Manastiri Qeli (Burg) është një monument i trashëgimisë kulturore në Hajnoc, Kamenicë, Kosovë.[1] Ky monument është i kategorisë "Arkeologjik", i miratuar me numër 476/55.

Galeria[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ LISTA E TRASHËGIMISË KULTURORE PËR MBROJTJE TË PËRKOHSHME (PDF). Republika e Kosovës, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit. Marrë më 17 gusht 2016. Burimi ka parametra të panjohur: |1= (Ndihmë!)