Manteyer

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manteyer
Komunë
noform
Pamje nga Manteyer
Stema_figura
Vendndodhja
Manteyer is located in Franca
Manteyer
Manteyer
44°32′16″V 5°57′50″L / 44.537777777778°V 5.9638888888889°L / 44.537777777778; 5.9638888888889Koordinatat: 44°32′16″V 5°57′50″L / 44.537777777778°V 5.9638888888889°L / 44.537777777778; 5.9638888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Provence-Alpes-Côte d'Azur
Departamenti Hautes-Alpes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 25.63 km2
Popullsia 420 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 05400
INSEE 05075


Manteyer është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Hautes-Alpesrajonit Provence-Alpes-Côte d'Azur. Manteyer ka një popullsi prej 420 banorë dhe sipërfaqe 25.63 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Manteyer – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale