Manuel Corral

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Pjetri II
papa i 2 i Kishës Katolike Palmariane
Zgjedhja 22 mars 2005
Fundi papatit 15 qershor 2011
Paraardhësi Gregori XVII

Pjetri II ( l. , - v. , ) ishte papa i 2 i Kishës Katolike Palmariane.[1] Shërbeu si papë që nga zgjedhja e tij më 22 mars 2005 dhe deri më 15 qershor 2011. Paraardhës i tij ishte Gregori XVII, ndërsa pasardhësi .

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ * Transclusion error: {{En}} is only for use in File namespace. Use {{lang-en}} or {{in lang|en}} instead. {{{emri}}} - Enciklopedia katolike e papëve
Tituj të Kishës katolike
Parardhësi 
Gregori XVII
Papë
22 mars 2005 – 15 qershor 2011
Pasardhësi 
'