Manzanares, Ciudad Real

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Manzanares
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Manzanares is located in Spanjë
Manzanares
Manzanares

Koordinatat: 38°59′47″V 3°22′23″P / 38.99639°V 3.37306°P / 38.99639; -3.37306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 474,22 km2
Lartësia 654 m (m.n.d.)
Popullsia 19126 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Manzanareño, Manzanareña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13200
Koordinatat 38° 59′ 47″ Veri

3° 22′ 23″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.manzanares.es


Manzanares është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. Manzanares ka 19126 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 474,22 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]