Jump to content

Maple Springs, New York

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Maple Springs, New York
qytet
Popullsia
 • Gjithsej110

Maple Springs, New York është një qytet në qarkun Chautauquashtetit federal New York, SHBA. Në Maple Springs, New York jetojnë 110 banorë (2010)[1]. Qyteti ka një lartësi mbidetare prej (1312 ft).[2]

  1. ^ "American FactFinder". 2010 Demographic Profile. United States Census Bureau. {{cite web}}: |access-date= ka nevojë për |url= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh |url= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)
  2. ^ Shërbimi Gjeologjik i Sistemit Informativ të Emrave Gjeografike në SHBA: Maple Springs, New York

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Maple Springs, New York – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale