Marco Storari

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Marco Storari
Të dhënat personale
Data e lindjes (1977-01-07) 7 Janar 1977 (41 vjeç)
Vendi i lindjes Piza, Italy
Gjatësia 1,87 m (6 ft 1+12 in)
Pozita ne fushë Portier
Informacionet për klubin
Klubi aktual Cagliari
Numri 30
Kariera në rini
1995–1998 Perugia
1998 Montevarchi
Kariera profesioniste*
Vitet Klubi Ndesh. (Gls)
1998–2002 Ancona 91 (-106)
2002–2003 Napoli 4 (-6)
2002–2003 Messina 143 (-183)
2007–2010 Milan 3 (-7)
2007–2008 Levante (huazim) 17 (-33)
2008 Cagliari (huazim) 20 (-21)
2008–2009 Fiorentina (huazim) 1 (-1)
2009–2010 Milan 7 (-7)
2010 Sampdoria (huazim) 19 (-14)
2010–2015 Juventus 43 (-46)
2015–2017 Cagliari 56 (-76)
2017- Milan 0 (0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 10 janar 2017.
† Ndeshje (Gola).

Marco Storari (lindur më 7 janar, 1977Piza) është futbollist-portier italian i cili momentalisht luan për klubin italian në Seria A, Milan.