Marek Špilár

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Marek Špilár
Të dhënat personale
Emri i plotëMarek Špilár
Data e lindjesShkurt 1975, 11(11-02-1975)
Vendi i lindjesStropkov, Sllovakia
Data e vdekjesShtator 7, 2013 (38 vjeç)
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1993-1995Petra Drnovice
1995-1997Tatran Prešov
1997-2000Košice
2000-2001Baník Ostrava
2002Sigma Olomouc
2002-2005Brugge
2006-2007Nagoya Grampus Eight
Ekipi kombëtar
1997–2002Flag of Slovakia.svg Sllovakia30(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Marek Špilár (11 Shkurt 1975 - 7 Shtator 2013) ishte një ish-futbollist.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për kombëtaren sllovake ka luajtur 30 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Slovakia.svg Sllovakia
Vite Ndeshje Gola
1997 11 0
1998 12 0
1999 1 0
2000 0 0
2001 0 0
2002 6 0
Gjithsej 30 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]