Margival

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Margival
Komunë
noform
Pamje nga Margival
Stema_figura
Vendndodhja
Margival is located in Franca
Margival
Margival
49°26′05″V 3°24′06″L / 49.434722222222°V 3.4016666666667°L / 49.434722222222; 3.4016666666667Koordinatat: 49°26′05″V 3°24′06″L / 49.434722222222°V 3.4016666666667°L / 49.434722222222; 3.4016666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.47 km2
Popullsia 369 banorë
Dendësia 67 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02880
INSEE 02464


Margival është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Margival ka një popullsi prej 369 banorë dhe sipërfaqe 5.47 km², me një dendësi prej 67 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Margival – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale