Marie Avgeropulos

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Marie Avgeropoulos ( /ævɛrɔːˈplɔːs/; [1] lindur më 17 qershor 1986) është një aktore dhe modele kanadeze-greke. Ajo njihet më së shumti për rolin e saj si Octavia Blake në serialin televiziv fantastiko-shkencor post-apokaliptik të The CW, The 100 (2014-tani).

Marie Avgeropoulos
Marie Avgeropoulos 2013 Comic-Con (cropped).jpg
Informacione personale
Vendlindja Ontario, Kanada
Profesioni Aktore
Vitet aktive 2009-prezent
Role të shquar The 100


Jeta[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Jeta personale[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Filmografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Day, Carla (29 tetor 2014). "'The 100' Interview: Marie Avgeropoulos on Octavia and Lincoln's Sacrifices for Each Other". BuddyTV. Marrë më 1 nëntor 2014. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]