Marinela Doko

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Marinela Doko (e lindur më 1975, në Vlorë) është një violonçeliste shqiptare nga Vlora, Shqipëri.[1] Momentalisht është mësuese e violonçelës në Konservatorin Mbretëror dhe Namur të Brukselit, Belgjikë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "Marinela DOKO" (në anglisht). Albanian Cello Site. Marrë më 19 janar 2018.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]