Markaryd

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Markaryd
Qytet
noform
Ndërtesa e komunës në Markaryd
Vendndodhja
Markaryd is located in Suedia
Markaryd
Markaryd

Koordinatat: 56°27′V 13°55′L / 56.450°V 13.917°L / 56.450; 13.917

Administrimi
Shteti Flamuri Suedia
Provinca Småland
Qarku Kronoberg
Komuna Komuna Markaryd
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.90 km2
Popullsia 3,966 banorë
Dendësia 809 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CET (UTC+1)
Verore CEST (UTC+2)

Markaryd është qytet në provincën Småland, Suedi me 3,966 banorë më 2010.

Binjakëzimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]