Marrubiu

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
 Marrubiu
Qytet
noform
Pamje nga Marrubiu
Vendndodhja
 Marrubiu is located in Itali
 Marrubiu
 Marrubiu
39°45′04″V 8°38′17″L / 39.751°V 8.638°L / 39.751; 8.638Koordinatat: 39°45′04″V 8°38′17″L / 39.751°V 8.638°L / 39.751; 8.638
Administrimi
Shteti Flamuri Italia
Rajoni Sardenja
Provinca Oristanos
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 61.24 km2
Lartësia 7 m (m.n.d.)
Popullsia 4.838 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal   09094
Prefiksi   0783
Shenjti mbrojtës
Dita e shenjtit
Faqja Zyrtare  Faqja e komunës


Marrubiu (Marrùbiu) është një komunë në Italiprovincën Oristanos, në rajonin Sardenja. Ka sipërfaqe prej 61.24 km² [1], dhe gjendet në lartësi mbidetare 7 m. Deri më 2016, kishte një popullsi prej 4.838 banorë[2].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica, Superficie territoriale per zona altimetrica
  2. ^ Istat - Istituto nazionale di statistica - Bilancio demografico al 30/11/2016

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]