Mars-sous-Bourcq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Mars-sous-Bourcq
Komunë
noform
Pamje nga Mars-sous-Bourcq
Vendndodhja
Mars-sous-Bourcq is located in Franca
Mars-sous-Bourcq
Mars-sous-Bourcq
49°23′48″V 4°38′28″L / 49.396666666667°V 4.6411111111111°L / 49.396666666667; 4.6411111111111Koordinatat: 49°23′48″V 4°38′28″L / 49.396666666667°V 4.6411111111111°L / 49.396666666667; 4.6411111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Grand Est
Departamenti Ardennes
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.73 km2
Popullsia 54 banorë
Dendësia 11 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 08400
INSEE 08279


Mars-sous-Bourcq është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Ardennesrajonit Grand Est. Mars-sous-Bourcq ka një popullsi prej 54 banorë dhe sipërfaqe 4.73 km², me një dendësi prej 11 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Mars-sous-Bourcq – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale