Jump to content

Marshall, Indiana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Marshall, Indiana
Marshall, Indiana
qytet
The Arch in the Town of Marshall
Popullsia
 • Gjithsej324

Marshall, Indiana (Marshall, Indiana) është një qytet në qarkun Parkeshtetit federal Indiana, SHBA. Në Marshall, Indiana jetojnë 324 banorë (2010), dhe dendësia e popullisë është 481.2 banor/km2 (1246.2 banorë/sq mi). Qyteti ka një sipërfaqe prej 0.67 km2 (0.26 sq mi) dhe lartësi mbidetare prej 214 m (702 ft).

Lidhje të jashtme

[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]
 Commons: Marshall, Indiana – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale